english language

Užitečné odkazy


www.helpforenglish.cz

Vše, co student angličtiny pro svůj život potřebuje: výukové materiály, testy, cvičení, rady apod. Vše zcela bezplatně. Příspěvky jsou tvořeny zkušenými učiteli a lektory angličtiny.

www.ted.com

TED (Technology, Entertainment, Design) je každoroční konference s heslem „myšlenky, které stojí za rozšíření“ (ideas worth spreading). Skládá se z přednášek, nazývaných TED Talks, na které jsou pozváni zajímaví hosté z různorodých oblastí vědy, techniky, umění, designu, politiky, vzdělání, kultury, byznysu, globálních otázek, technologie a rozvoje a zábavy. Přednášející doposud zahrnovali mj. i laureáty Nobelovy ceny, významné osobnosti z korporátního světa, ale i politiky jako Billa Clintona nebo Ala Gorea. Konference hostuje více než 1400 TED Talks, které je též zdarma možno prohlížet online. K dubnu 2009 více než 15 milionů lidí zhlédlo přes 100 milionů záznamů TED Talks. Všechny jsou k dispozici i s titulky, často i v češtině.

www.lifehacker.com

Life hacking je termín označující jakýkoliv trik, zjednodušení či novátorskou metodu, které v jakýchkoliv aspektech života zvýší produktivitu a efektivitu. Pojem vznikl ze slov life (život) a hacker (všeobecně označení pro zvídavého jedince, který chce dopodrobna vědět, jak daná věc funguje a hledá její limity). Na stránce je k nalezení spousta tipů ohledně softwaru, osobní produktivity, věcí ke stažení, webových stránek a rychlých řešení, která pomohou pracovat efektivněji a ušetřit čas.

G3consult, s.r.o., Marie Vydrové 537/27, 37001 České Budějovice | G3Consult, s.r.o. © 2016